Okolí

Tipy na výlet v nedalekém okolí

Sokratés Golf & Country Club Kořenec

Jste milovníky golfu? Neváhejte a navštivte toto krásné 18ti jamkové hřiště. Cesta Vám zabere pěší chůzí sotva pár minut. Golfový klub byl založen v roce 1998 a už od dubna 1999 je klub registrovaný v České golfové federaci a v European Golf Association. Cílem klubu je vytváření podmínek pro pořádání sportovních, rekreačních i společenských akcí pro své členy. Snažíme se jej společnými silami beze zbytku naplňovat.

Návštěva Boskovic

Boskovice jsou město v okrese Blansko. Jižní částí města protéká potok Bělá. Žije zde přibližně dvanáct tisíc obyvatel. Doporučujeme navštívit westernové městečko a zámek Boskovice. Zámek Boskovice je empírový zámek z počátku 19. století v držení hraběcího rodu Mensdorf-Pouilly. Součástí zámeckého komplexu je také jízdárna, skleník a rozlehlý park. Nezapomeňte ani na hrad Boskovice, který je od roku 1964 chráněn jako kulturní památka. 
Boskovice jako trhová osada byla založena pravděpodobně ve 13. století. Avšak z archeologických nálezů lze usuzovat, že osídlení v těchto místech je daleko starší. 
V Boskovicích žila či se narodila řada významných osobností, jak pedagogové, tak osoby kulturně či sportovně činné. Jedním z nich byl i například objevitel Karel Absolon Věstonické Venuše 
 

Propast Macocha
Macocha je nejznámější propast v Moravském krasu a je součástí komplexu Punkevních jeskyní. Hloubka suché části je 138,4 m a na dně se nachází Horní a Dolní macošské jezírko. Horní část propasti je dlouhá 174 metrů a široká 76 metrů. Propast Macocha, jež dostala jméno podle pověsti ze 17. století, vznikla zřícením stropu velké jeskyně. Proto také její dno částečně pokrývá suť, což jsou zbytky zborceného stropu. Dnem propasti protéká říčka Punkva, která napájí dvě jezírka.

 

Kemp Baldovec
Středisko Baldovec se nachází v Moravském krasu, pár kilometrů od propasti Macocha. Je situováno v krásném údolí Bíle vody. Klientům doporučujeme toto místo na procházku přírodou. 

Moderně je vybavená restaurace s kapacitou 165 míst, s odděleným salonkem a prostornou zastřešenou terasou pro 120 hostů.

 

American Restaurant EB diners
Máte pořádný hlad? A co si dát americkou klasiku v podobě hamburgeru a kuřecích křidélek? Adresa: Voděrady 176, 679 01 Voděrady. American Restaurant EB dinners jsou stylové podniky nejen pro motoristy, do kterých se budou lidé rádi vracet na jídlo.

 

Hrad Boskovice

Boskovice jsou zřícenina hradu nad stejnojmenným městem v okrese Blansko v Jihomoravském kraji.  Hradský kopec se zříceninou je dominantou Boskovic a poskytuje výhled do okolní krajiny. Rozloha boskovického hradu zaujímá plochu 64 arů, patří tak mezi největší hradní zříceniny na Moravě. Od roku 1964 je zřícenina hradu Boskovice chráněna jako kulturní památka. Pověst o založení hradu Boskovice patří mezi nejstarší zachovalé pověsti ve zdejším kraji. 

 

Westernové městečko Boskovice

Pouhých 36 km severně od Brna se nachází Westernové městečko Boskovice. Vybudované bylo v opuštěné pískovcovém lomu. Jeho vznik se datuje do roku 1994. Za tu dobu ho navštívilo více jak milion návštěvníků. Autentické prostředí Divokého západu zcela pohltí všechny malé i velké návštěvníky. Celodenní program nabízí spoustu zábavy nejen pro rodiny s dětmi, ale taky pro všechny, kdo mají chuť se bavit nebo přijet na romantickou dovolenou. V městečku naleznete spoustu zákoutí, ve kterých se skrývají atrakce pro děti i dospělé.

 

Zámek Boskovice

Zámek vystavěný v empírovém stylu během let 1819-1826 na místě bývalého dominikánského kláštera patří k nejkrásnějším empírovým stavbám v celé České republice. Nechte se unést čistotou slohové architektury již při vstupu do vestibulu s mohutnými toskánskými sloupy a unikátním trojramenným empírovým schodištěm, objevte rozmanitost zámeckých pokojů a sálů. V přiléhajícím zámeckém parku lze nalézt mnoho vzácných a pozoruhodných dřevin.

Zámek Boskovice i hrad Boskovice jsou součástmi historického dědictví rodiny Mensdorff-Pouilly. Obě kulturní památky jsou veřejnosti přístupné.

 

Větrný mlýn Kořenec

Větrný mlýn Kořenec postavil v roce 1866 Jakub Veselý, tehdejší starosta obce. Mlýn se nachází jižně od středu obce na kopci Kořenec v nadmořské výšce 620 m v Drahanské vrchovině. Byl funkční až do roku 1950 za posledního mlynáře Josefa Pokorného. V roce 1953 byla opravena střecha. V roce 1967 byl mlýn prodán a využíván jako rekreační objekt. V roce 1972 a 1995 byl rekonstruován. V roce 1944 bylo vichřicí zničeno větrné kolo o šesti křídlech, později nahrazeno pouze čtyřmi křídly. Po roce 1953 zničené větrné kolo nebylo opraveno. Mlýn byl vybaven naftovým motorem pro mletí za bezvětří.

nahoru